Kaip ir kiekviena veislė azijatai turi oficialų standartą, kuris buvo atnaujintas prieš kelerius metus. 

 

STANDARTAS

 


        Vidurinės azijos aviganiai yra viena iš seniausių veislių, kuri jau skaičiuoja 4000 ar 5000 metus. Paplitę Vidurinės azijos šalyse - Tadžikija, Kirkizija, Kazachija, Uzbekija, Turkmenija, dalis Sibiro, dalis Afganistano. Už tai vyrauja labai įvairūs tipai, būdingi būtent tai gyvenamajai vietovei. 

       Tai sargibiniai šunys, kurių paskirtis buvo ir yra apsaugoti savo teritoriją ir bandas nuo įsibrovėlių. Šeimininkams tai labai švelnūs, patikimi šunys, kurie būna ištikimi iki pat galo. Galvojantys savo galva, protingi ir pakankamai paklūsnūs. Dresūrai beveik nepasiduoda. 

      Iš pažiūros aukšti, stambūs, masyvūs šunys. Patinų ūgis nuo 70 cm ties ketera, o kalės nuo 65 cm. Svoris proporcingas pagal ūgį. Spalvos visos įmanomos, išskyrūs GENETINĖ MĖLYNA, GENETINĖ RUDA ir JUODAS BALNAS ANT ĮRUDŽIO ir įvairios jų kombinacijos. Pati populiariausia balta, ruda. Mažiau populiarios juoda, tigrinė, pilka, sabalinė, šiaudinė ir kitos spalvos. 

 

Ausys ir uodegos trumpinamos, tačiau jau tik kilmės šalyse bei kur nedraudžia įstatymai. LIETUVOJE JAU DRAUDŽIAMA KIRPTI. Tačiau tai veislės nekeičia.